Údržba a seřízení oken​

Pokud chcete, aby vám okna vydržela co nejdéle a zároveň po celou dobu sloužila, jak nejlépe dokážou, je potřeba jim jednou za čas dopřát trochu péče. S jejich pravidelným mytím si jistě poradíte sami, ale okna vyžadují i další, odbornější údržbu. A právě s tou vám můžeme pomoci.

Vyhněte se drhnutí a netěsnosti oken

Okna, u kterých se roky neprovádí žádná údržba, často začnou při otevírání drhnout, okenní klikou lze otáčet jen ztěžka, a dokonce okny může kvůli špatnému seřízení nebo těsnění profukovat vítr a zatékat voda.

 

Z toho důvodu se vyplatí jejich údržbu nenechávat až na dobu, kdy se tyto problémy objeví, servis je dobré provádět preventivně

Dřevěná okna potřebují zvláštní péči

Pro bezvadnou funkci kování oken je důležité jednou ročně promazat jeho pohyblivé části, ideálně silikonovým olejem, nebo vazelínou. V rámci údržby je také nutné kontrolovat a případně dotahovat volné šrouby a vruty, kterými je kování připevněno k okenním rámu a křídlu.

Součástí údržby oken by měla být také kontrola stavu těsnění a jeho ošetření pro delší životnost, případně výměna poškozených kusů.

Specifická údržba dřevěných oken

Nezapomeňte na to, že zvláštní údržbu potřebují dřevěná okna, která je potřeba ošetřovat speciálním balzámem, oživujícím vzhled rámů a zacelujícím případné mikrotrhliny v rámu. Tento proces se doporučuje provádět dvakrát ročně.

O co se postaráme?

Postaráme se o pravidelnou preventivní údržbu na klíč. Podíváme se na přítlak křídla k rámu, promažeme kování, zkontrolujeme otáčení kliky a stav těsnění. U dřevěných oken pak doporučíme a po domluvě zrealizujeme aplikaci balzámu na lazuru.

Zajistíme, aby vaše okna byla vždy v nejlepším možném stavu, bez ohledu na to, jaký materiál je použit na jejich rám.

Jak probíhá montáž od A do Z

Počáteční domluva

Poté, co nás kontaktujete, se domluvíme na podobě zakázky.

Zaměření

Následně přijedeme a přesně změříme všechny potřebné rozměry.

Stanovení ceny

Poté vám sdělíme cenovou nabídku za materiál a naše služby.

Montáž

Montáž provedeme co nejdříve a tak kvalitně, jak jen dokážeme.

Úklid

Než po montáži odjedeme, pečlivě po sobě uklidíme.

Servisní a záruční služby

Poskytujeme servisní služby a záruku na dodané produkty i naši práci.

Máte zájem o naše služby? Potřebujete poradit?

Zavolejte nám

Napište nám