Výměna oken a dveří

Výměna oken a dveří je běžnou součástí rekonstrukce rodinných, bytových a panelových domů či kancelářských budov. Náhrada stavebních výplní za nové je výhodná nejen z estetického hlediska, ale také výrazně lepším izolačním vlastnostem moderních oken a dveří. Nová okna a dveře nejen vylepšují estetiku domu, ale také zvyšují jeho bezpečnost, jelikož jsou odolnější vůči pokusům o vloupání.

Lepší tepelné vlastnosti

Díky vyspělejším tepelně-izolačním vlastnostem v každé budově dojde ke snížení nákladů na vytápění v chladných měsících a případně i nákladů na klimatizování během léta. Znatelné zlepšení po instalaci nových oken poznáte také v případě zvukové izolace.

Správná funkce závisí na způsobu provedení montáže​

Výměna oken a dveří může snížit tepelné ztráty až o polovinu, což se může projevit úsporou 7-25 % na nákladech za vytápění. Životnost nových oken a dveří závisí na materiálu, a může dosahovat až 100 let pro hliníková okna. Stínící technika jako rolety může ušetřit až 34% výdajů na vytápění a snížit hluk z ulice o 30%. (Zdroj)

Volba správného typu montáže

Aby se po výměně starých oken a dveří za nové plně projevil jejich potenciál, je nezbytné, aby byl zvolen správný typ montáže a samotná montáž pak proběhla v souladu s předepsaným technologickým postupem. Proto instalaci oken a dveří při jejich výměně provádíme pomocí RAL montáže, stejně jako při montáži oken a dveří do novostavby.

Dotace na výměnu oken a dveří

V současné době je dotace je dostupná pro zateplení obvodových stěn, střech, stropů a podlah, včetně výměny oken a dveří u stávajících rodinných domů, řadových domů a budov zřízených územními samosprávnými celky. Výše dotace, až 650 000 Kč (nejvýše 50% z celkových způsobilých výdajů), závisí na kvalitě zateplení, ploše zateplované konstrukce a energetických parametrech budovy. Dotaci lze uplatnit i na památkově chráněné budovy a budovy se stavebním povolením před 1.7.2013. Více se dozvíte u našich specialistů nebo na webu Novazelenausporam.cz.

Jak probíhá montáž od A do Z

Počáteční domluva

Poté, co nás kontaktujete, se domluvíme na podobě zakázky.

Zaměření

Následně přijedeme a přesně změříme všechny potřebné rozměry.

Stanovení ceny

Poté vám sdělíme cenovou nabídku za materiál a naše služby.

Montáž

Montáž provedeme co nejdříve a tak kvalitně, jak jen dokážeme.

Úklid

Než po montáži odjedeme, pečlivě po sobě uklidíme.

Servisní a záruční služby

Poskytujeme servisní služby a záruku na dodané produkty i naši práci.

Máte zájem o naše služby? Potřebujete poradit?

Zavolejte nám

Napište nám